Dom mieszkalny w Duchnicach

Lokalizacja: Duchnice

Autor: Katarzyna Kraczkowska

Inwestor: prywatny

Projekt: 03/2022

Powierzchnia użytkowa: 220 m²

Kubatura: 1000 m³

Realizacja: 2023/2024

Wizualizacja: Maria Łomiak

Szczegóły

Dom dwupiętrowy z garażem na 2 auta, to propozycja dla rodziny 2+2. Dom został zaprojektowany w miejscowości Duchnice pod Warszawą. Projekt w formie nowoczesnej stodoły z zadaszeniem płaskim nad częścią dzienną [bezpośrednio nad garażem].

Na elewacjach zostało zaprojektowane połącznie drewna z bielą. Zlicowanie elewacji drewnianej z bramą garażową
daje efekt spójnej całości.

Projekt zakłada część dzienną na parterze i częśc nocną na pierwszym piętrze.Dzięki rozdzieleniu tych stref, każdy może cieszyć się tak potrzebną swobodą i prywatnością.

Dom zaprojektowano tak, by zapewniał prywatność domowników w sypialniach i łączył ich w przestronnej otwartej strefie dziennej, która została zaprojektowana
jako open space. Rozwiązanie to nawiązuje do archetypu domowego ogniska w jego centrum,ale jest również bardzo praktyczne przez eliminację korytarzy.

Centrum domu stanowi przestronna część dzienna, otwarta na ogród. Wiatrołap prowadzi do obszernego holu z którego wchodzi się do dużego salonu. Salon posiada miejsce na kominek oraz wydzielone miejsce na stół jadalny przy atrakcyjnym oknie. Część prywatna projektu domu jest usytuowana w na pierwszym piętrze. Znajdują się tam 3 wygodne sypialnie, gabinet oraz 2 łazienki. Dodatkowo w projekcie uwzględniono pomieszczenia mające wpływ na komfort mieszkania: wc dostępne z holu głównego, spiżarnia zaprojektowana przy kuchni oraz pralnia. Funkcjonalna sypialnia master posiada swoją garderobę i własną łazienkę.