Dom JOGI

Lokalizacja: Pruszkowo

Autor: Katarzyna Kraczkowska

Inwestor: prywatny

Projekt: 08/2023

Powierzchnia użytkowa: 420 m²

Kubatura: 1000 m³

Realizacja: 2024/2025

Wizualizacja: Maria Łomiak

Szczegóły

Moda na domy stodoły trwa.Współczesna wersja domu stodoły łączy prostotę i funkcjonalność z nowoczesnymi rozwiązaniami zapewniającymi komfort, wygodę i bezpieczeństwo.

D O M  J O G I to nowoczesna S T O D O Ł A zaprojektowana jako prosta bryła z dwuspadowym dachem, wykończona naturalnymi materiałami.

Budynek swoja formą wpasowuje się w otoczenie. Współpracując z klientami nad ich wizją, opracowaliśmy nowoczesny projekt używając przeszklenia, drewna, i kamienia. Dom ma powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych. Ten dom został zaprojektowany na lekko nachylonym terenie i oferuje rozległe widoki na rzekę Wkrę i łąki.

Klimatyczna sala do jogi i taras z widokiem na rzekę dodaje uroku. *Idealne miejsce na warsztaty jogi.

Projekt obejmował całościowe spojrzenie na budynek w jego otoczeniu. W fasadzie południowej zaprojektowano duże okna wychodzące na południe w taki sposób, aby uzyskać maksymalne naturalne światło. Projekt miał łączyć zarówno tradycyjną estetykę wiejskiego domu z bardziej nowoczesnym podejściem do projektowania. Dom ma dwuspadowy dach, prostokątną sylwetkę i rozległy drewniany taras, który rozciąga się od południowej elewacji. Został zaprojektowany, aby służyć jako pensjonat dla gości i rodziny.Wśród wielu ograniczeń planistycznych i środowiskowych związanych z projektowaniem tego budynku w ustalonym środowisku mieszkalnym były te związane z jego położeniem w strefie wysokiego ryzyka powodziowego.

Wstępny brief został opracowany przez architekta Michała Czudowskiego, który jest architektem mieszkającym i pracującym na stałe w Norwegii.