Budynek produkcyjno-biurowy

Lokalizacja: Szczytno, powiat płoński

Autor: Katarzyna Kraczkowska

Inwestor: MANUFAKTURA Rogowski

Projekt: 2017

Powierzchnia użytkowa: 635,41 m²

Kubatura: 2775 m³

Realizacja: w trakcie realizacji

Wizualizacja: Nemo Studio

Szczegóły

Budynek produkcyjno- biurowy Rogowski Manufakatura Krawiecka usytuowany przy trasie S7 w miejscowości Szczytno pod Warszawą.

Rogowski Manufakatura Krawiecka jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną działającą na rynku odzieżowym od ponad 30 lat, korzeniami mocno osadzoną w starym dobrym rzemiośle krawieckim.
Wielopokoleniowy dom mody oferuje towary najlepszej jakości i zapewnia najwyższy standard usług, co musi znaleźć swoje odbicie w architekturze obiektu.

Kompleks składa się z hali produkcyjnej w części parteru oraz części biurowej zaprojektowanej na 2 kondygnacji, połączonych funkcjonalnie wewnątrz.
Budynek o powierzchni 1500 m2 ma 2 kondygnacje o wysokości ok. 10 m. Posiada on pomieszczenia produkcyjne, zaplecze techniczne i gospodarcze oraz pomieszczenia szatni dla pracowników z zapleczem sanitarnym.
Główną funkcją części hali produkcyjnej jest szwalnia.
Budynek łączy prozaiczne funkcje (produkcja, magazyny, biura) z szacowną formą i wyrafinowanym detalem. Monumentalne wejście i kamień wnoszą porządek i jakość.
Elewacja budynku została zaprojektowana jako masywne ceglane mury z charakterystycznymi dla obiektu wielkogabarytowymi otworami.

Naszą myślą przewodnią i celem projektu było stworzenie luksusowej, bezpretensjonalnej w charakterze i jednocześnie ultranowoczesnej oprawy dla prezentowanych tu przedmiotów i idei.